AWARDS

2017

All District 12-6A

MVP

Sr. Carly Graham 

1st Team All District

Jr. Natalie Martin

Jr. Ashlyn Cianciulli

Sr. Shae Green

2nd Team All District

Jr. MaKenzie Arent 

Honorable Mention

Jr. Brianna Rhodes

Sr. Adara Land

10 Players where named to the Academic all district team!

2016

All District 12-6A

MVP

Jr. Carly Graham

Co-Offensive Player of the Year 

Sr. Brooke Clark

Co-Defensive Player of the Year

Sr. Raigan Cianciulli

Newcomer of the Year

Jr. Shae Green 

Coach of the Year Coach 

Tommie Sledge

1st Team All District

Jr. Molly Russell

Sr. Hannah Mikelonis

2nd Team All District

Sr. Hailey Lohnes

Honorable Mention

So. Ashlyn Cianciulli

Jr. Kaitlin Smith

All 12 team members where named to the Academic all district team!

2018

All District 15-6A

Setter of the Year

Sr. Kenzie Arent

1st Team All District

Sr. Natalie Martin

Sr. Ashlyn Cianciulli

2nd Team All District

Sr. Brianna Rhodes

Jr. Savanna Meyer

Honorable Mention

Jr. Katie Mullen

So. Piper Boydstun

All 13 Players where named to the Academic all district team!

GHVCA All-Star Team

Sr. Ashlyn Cianciulli

Sr. Kenzie Arent

TGCA Academic All State

Sr. Kenzie Arent

Sr. Natalie Martin

Sr. Ashlyn Cianciulli

Sr. Brianna Rhodes

Sr. Chloe Fuller

All Montgomery County

Setter of the Year

Sr. Kenzie Arent

Coach of the Year

Rachel Croley

1st Team

Sr. Natalie Martin

Sr. Ashlyn Cianciulli 

2nd Team

Sr. Brianna Rhodes

TGCA All State

Sr. Ashlyn Cianciulli 

THSCA Academic All State

ELITE Team

Sr. Kenzie Arent

Sr. Natalie Martin

2nd Team

Sr. Brianna Rhodes

Sr. Ashlyn Cianciulli

Sr. Chloe Fuller

GHVCA All Academic Team

Sr. Kenzie Arent

Sr. Natalie Martin

Sr. Ashlyn Cianciulli

GHVCA Post Season 1st Team

Sr. Natalie Martin

GHVCA Post Season 2nd Team

Sr. Ashlyn Cianciulli

Sr. Kenzie Arent

All Vype

2nd Team

Sr. Natalie Martin

Honorable Mention

Sr. Kenzie Arent

Sr. Brianna Rhodes

Sr. Ashlyn Cianciulli

TSWA  All-State Volleyball Teams

Third Team

Sr. Natalie Martin

Honorable Mention

Sr. Kenzie Arent

Sr. Brianna Rhodes

2019

All District 15-6A

Outstanding Blocker

Sr. Emma Smith

1st Team All District

Jr. Piper Boydstun

Jr. Julia Neveu

2nd Team All District

Sr. Katie Mullen

Jr. Madison Hall

Honorable Mention

So. Avery Fowler

Fr. Alex Bull

THSCA Academic All State

Sr. Abby Fowler - 1st Team

Sr. Gwen Souther - Honorable Mention

Sr. Sara Bodemann - 1st Team

Sr. Kayla Sarrach - 1st Team

Sr. Lily Kaldschmidt - Honorable Mention

Sr. Savanna Meyer - 1st Team

Sr. Katie Mullen - 2nd Team

Follow

©2018 BY OAK RIDGE VOLLEYBALL. PROUDLY CREATED WITH WIX.COM